Ufuk Küçükali 0 532 396 70 68 & Ufuk Küçükali 0 532 396 70 68 & Ufuk Küçükali 0 532 396 70 68 & 
FORMÜLLERİYLE TEKNİK PARK ETME EĞİTİMİ DERSLERİ/UKADA
HAFTAİÇİ VE HAFTASONU YEDİ GÜN 07:00/21:00 SAATLLERİ ARASI ÖZEL
DİREKSİYON VE PARK ETME DERSİ ALABİLİRSİNİZ. 7/24 DERS

  

1 – KALDIRIMA PARALEL İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETME TEKNİĞİ
4 – OTOPARKLARDA, KAPALI PARK ALANLARINDA ( ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNDE )
İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETME TEKNİĞİ


 

MANUEL VİTESLİ, OTOMATİK VE 4X4 ARAÇLARIN AKAN TRAFİKTE KULLANMA EĞİTİMLERİ. BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEN İLERİ SÜRÜŞ SEVİYESİNE KADAR EĞİTİMLERİN TAMAMI, FORMÜLLERİYLE PARK ETME TEKNİĞİ DERSLERİ 
PARK ETME TEKNİĞİ VE FORMÜLLERİYLE KOLAY, ÇABUK VE PRATİK PARK ETME

Arkadaşlar Aşağıda ki adresten Park etmenin püf noktaları isimli TRT HABER Kanalının, Ufuk Küçükali' yle yaptığı haberin videosunu izleye bilirsiniz.
youtu.be/NrWoZeUuVLA
HAFTAİÇİ VE HAFTASONU FULL YEDİ GÜN 07:00/21:00 SAATLLERİ ARASI ÖZEL DİREKSİYON VE PARK ETME DERSİ ALABİLİRSİNİZ.

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS ÜCRETİ

BAĞDAT CADDESİ ŞAŞKINBAKKAL SÜRÜCÜ KURSU
KADIKÖY GÖZTEPE NİDA SÜRÜCÜ KURSU
UFUK KÜÇÜKALİ’ DEN BİREBİR DİREKSİYON DERSİ ALMAK VE EĞİTİME BAŞLAMAK İÇİN; LÜTFEN RANDEVU ALINIZ.
MOBİL TEL: 0532 396 7068 Ufuk Küçükali
Kurs Tel: 0216 360 4932 Kurs Gsm: 0533 233 8815
PAKET PROGRAMLARDA İNDİRİM FIRSATI
10 DERSLİK PROGRAMDA %10 İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMAYIN. ARABA SÜRME İHTİYACINIZI DAHA FAZLA ERTELEMEYİN.
7 GÜN 08:00/21:00 SAATLERİ ARASI
 
1 – OTOMATİK VİTESLİ ARAÇ KULLANMA VE PARK ETME EĞİTİMİ
2 – MANUEL VİTESLİ ARAÇ KULLANMA VE PARK ETME EĞİTİMİ
3 – DİREKSİYON SINAVINA HAZIRLIK DİREKSİYON DERSİ
DİREKSİYON SINAVINA YÖNELİK DERSLER KADIKÖY SINAV ALANINDA YAPILMAKTADIR.
DİREKSİYON DERSLERİ İÇİN RANDEVU ALINIZ.
 
DİREKSİYON DERSİ ÜCRETİ: 1 DERS 45 DAKİKA / 60 TL.
BİR SEANSTA EN AZ İKİ DERS YAPILMAKTADIR.
SON MODEL FULL+FULL EĞİTİM ARAÇLARIMIZLA VEYA KENDİ ARACINIZLA DERS ALABİLİRSİNİZ.
Trafik Güvenliği Uzmanı / Ufuk Küçükali
FORMÜLLERİYLE TEKNİK PARK ETME EĞİTİMİ / UKADA 
MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLA PARK ETME EĞİTİMLERİ
Uzm. Dir. Öğr. UFUK KÜÇÜKALİ
 
OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI: 2012 MODEL HYUNDAİ YENİ İ20
MANUEL VİTES EĞİTİM ARACI: 2013 MODEL PEUGEOT 208
MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARLA TRAFİKTE PARK ETME EĞİTİMLERİ.
BAŞLANGIÇ PARK ETME TEKNİĞİNDEN BAŞLAYARAK, TÜM PARK ETME TEKNİK EĞİTİMLERİ
DİREKSİYON VE PARK ETME DERSLERİNDE KALİTE, GÜVEN VE BAŞARININ MARKASI  
Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi ( UKADA)
 
FORMÜLLERİYLE TEKNİK PARK ETME EĞİTİMİ DERSLERİ
 
Arkadaşlar; Özellikle, araç kullanmak ve park etmek gibi ömrünüz boyunca ihtiyaç duyacağınız bir konuda, sıradan sürücülerden değil, bu işin eğitimini almış profesyonel direksiyon öğretmenlerinden eğitim alarak doğru olanı yapınız. Park etme dersleriyle, şehiriçi yoğun trafikte formülleriyle teknik park etme ve geri gitme tekniği eğitimlerini alarak kısa zamanda çok güzel park edebilirsiniz.
 
Araç kullanmanın yanında park etmek, ayrı bilgi ve tecrübe gerektirmektedir. Gezip gelip, arabayı cebimize koyup, eve götüremediğimiz için, park edebilmemiz gerekiyor. Trafiğe; sorunsuz, kendinizden emin, kafanızda soru işareti kalmadan, kendi başınıza ve kolayca park edebilmeniz için ihtiyacınız olan tüm geri gitme, ileri geri manevra yapma ve park etme tekniklerini; Formülleriyle park etme tekniği dersleri sonucunda, tam ve eksiksiz olarak öğretiyorum.
 
Park etme eğitimlerini genellikle, araç kullanmayı Temel seviyede bilen, fakat park etmede zorluk çeken öğrencilere veriyorum. Araç kullanma seviyeleri çok düşük olan öğrencilerin, önce genel araç kullanma, geri manevra yapma gibi eksikleri tamamlandıktan sonra, park etme derslerine geçilir.
 
Park etme dersleri, sadece arabayı park etme teknikleri eğitimiyle sınırlı değildir. Park etme eğitimlerinin yanında öğrencinin, trafikte, baskı altında park etmeye sosyo-psikolojik açıdan da hazır hale gelmesi için, gerekli tüm eğitimleri derslerimiz esnasında veriyoruz.
 
Ayrıca; EASYTRONIC, MULTIMODE, MMT, ASM, AMT, SMG, CVT, DSG, I-SHIFT, DUALOGIC, SPEEDGEAR, SENSODRIVE, YARI OTOMATİK ŞANZIMAN, OTOMATİKLEŞTİRİLMİŞ MANUEL ŞAMZIMAN VE FULL OTOMATİK ŞANZIMAN eğitimleri ile ilgili eksikleri varsa beraberce tamamlıyoruz.
 
FORMÜLLERİYLE PARK ETME EĞİTİMİ TEKNİKLERİ
Araç kullananların genel sorunu olan park etme tekniklerinden;
1-Kaldırıma paralel iki araç arasına geri manevra yaparak park etme
2-Kaldırıma dikey iki araç arasına geri manevra yaparak park etme
3-Kaldırıma dikey iki araç arasına önden girerek park etme
4-Kaldırıma 45 derece açılı iki araç arasına önden girerek park etme
5-Otoparklarda, alışveriş merkezleri kapalı dar park alanlarında iki araç arasına geri manevra yaparak park etme tekniğini ve varsa; Öğrencinin kapalı garajına park etmeyi formülüyle birlikte kısa zaman da öğretiyorum. Kendi yazmış olduğum formülleri uygulayarak, kısa zamanda park etmeyi öğrendiğinizde; Park etmek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı… Diyeceğinizden emin olabilirsiniz.
ÖNEMLİ NOT: Park etme eğitiminizi eksik almayınız. Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim aracınızda bu durumu kontrol ediniz. Bire bir park etmek önemlidir. Benzer park değil, bire bir park eğitimi alınız. Kendi aracınızı park edeceğiniz yerlerde, kesinlikle park çalışınız.
Örnek formül:1 – KALDIRIMA PARALEL İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETMENİN FORMÜLÜ: B=A&C (DR 1’15’’) B-0,50 (DL 1’15’’=0) B-0,50 (DL 1’15’’)B-0,50. A=B=C
 
FORMÜLLERİYLE PARK ETME TEKNİĞİ DERSLERİ
1 – Bir ders 45 Dakikadır. Bir seansta kesintisiz 2 veya 3 ders yapılmaktadır.
2 – Ders başlamadan önce öğrenciyle beraber karar verilen, ders günleri ve saatleri teyit edilir.
3 – Öğrenciye, formülleriyle park etme tekniği ders programı verilir.
4 – Park etme teknikleri eğitimi, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.
5 – Formülleriyle park etme eğitiminin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.
6Park etme dersleri için, özel bir parkurumuz yoktur. Park etme dersleri; Hayali, benzer,  varsayım üzerine, iki duba arasına, olabilir ve olasılıklar üzerine yapılmıyoruz. Bire bir trafikte ve öğrencinin kendi park edeceği yerler olan siteiçi, avm, market, cadde ve sokaklarda uygun park yerlerine park etme dersleri olarak yapıyoruz.
7 – Park etme eğitimleri genel olarak, öğrencinin adresinde başlayıp yine aynı yerde biter. Aşağıda belirtilen güzergahlar içinde olan öğrenciler için geçerlidir.
8 – Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, ve Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Veya güzergahlarımız içinde, öğrencimizin önereceği yerde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.
9 – Güzergahlarımızın haricinde öğrencilerin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.
10 – Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.
İsteğiniz doğrultusunda, kendi aracınızla da park etme derslerini veriyorum.
 
PARK ETME TEKNİĞİ EĞİTİMLERİ MUHTEMEL ÇALIŞMA GÜZERGAHLARIMIZ
Kadıköy, Üsküdar,  Libadiye, Acıbadem, Kısıklı, Suadiye, Şaşkınbakkal, Bostancı, Göztepe, Caddebostan, Fener yolu, Fenerbahçe, Erenköy, Tüccarbaşı, Kuyubaşı, Kozyatağı, İçerenköy, Ataşehir, Kayışdağı, Bakkalköy, Yeditepe Üniversitesi, Küçükyalı, Maltepe, Fındıklı ve özellikle sizin araç kullanacağınız ve park edeceğiniz muhtemel yollar olacaktır.  
 
PARK ETME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ SÜRESİ
Park etme Teknikleri eğitimi süresi 6 Ders 2 veya 3 seanstır.
Not: Öğrenmek kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ders süreleri, tamamen tecrübelerden yola çıkılarak verilmiştir. Herkesin farklı becerileri olduğu gibi, algılama ve uygulamalarda da farklılıklar olabilir. Bu durumu, her zaman göz önünde bulundurunuz.
 
FORMÜLLERİYLE TEKNİK PARK ETME EĞİTİMİ ARAÇ BİLGİLERİ
Genel olarak, park etme tekniği eğitimlerini öğrencinin kullandığı araçla veriyoruz. Eğitimi kullanacağınız kendi aracınızla almanız daha sonra problem yaşamamanız için önemlidir. Kendi aracınızın boyutları, Hatchback, Sedan, Station wagon, Coupe, Cabrio, SUV tipinde oluşu, debriyaj kavrama noktası, otomatik, yarı otomatik gibi durumlarda park etmelerde farklılıklar olması muhtemeldir. Bu yüzden kendi aracınız varsa, formülleriyle teknik park etme derslerini kendi aracınızla alınız.  
Not: Kendi aracı olmayan öğrencilerin dersleri, muhtemel kullanacağı araç durumuna göre aşağıda özellikleri verilen araçlarımızla devam ediyor.

MANUEL VİTESLİ EĞİTİM ARACI ŞAŞKINBAKKAL SÜRÜCÜ KURSU ARAÇLARIDIR.
 
FULL OTOMATİK VİTES 2012 MODEL HYUNDAİ İ20 1.4 16 Supap DOHC CWT 100 BG. Benzinli ABS, EBD, BAS Fren sistemleri, İmmobilizer, Manuel Klima, Yükseklik ayarlı elektrik destekli Hidrolik direksiyon ESP, Çift hava yastığı, Elektrik kumandalı ön ve arka camlar, Aktif gergili yükseklik ayarlı emniyet kemerleri, Tüm yolcular için emniyet kemeri takma uyarı sistemi, Sürücü tarafı güvenlik camı, Uzaktan kumandalı merkezi kilit, Full fonksiyon alarm, Radyo, CD, MP3 Çalar, AUX Girişi, USB Bağlantısı, Dijital bilgi ekranı, Arka silecek ve arka sisi lambası, Arka Park sensörü özellikleri yanında Tepe lambası, Sağ tarafta Noter onaylı tam fonksiyonlu emniyet pedalı olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden eğitim aracı onaylı, son model sıfır km. aracımızla vermekteyiz.
İ20: FULL OTOMATİK, İ20: EMNİYET, İ20: KALİTE, İ20: KONFOR İ20: GÜVENLİK ABS EBD BAS
 
Otomatik vitesli araçlar manuel vitesli araçlar gibi değildir. Her markanın kendine özgü otomatik şanzımanı vardır. Bu yüzden eğitimlerin öğrencinin kullanacağı aracıyla verilmesi önemlidir.
Örneğin; Toyota' nın Otomatik Multimode ( MMT ), Opel' in Otomatik Easytronik şanzımanı ile Wolkswagen’ in full otomatik tiriptronik şanzımanı arasında kullanımla ilgili olarak büyük farklar vardır.
ÖNEMLİ NOT: Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim alacağınız araçta bu durumu kontrol ediniz.

PARK ETME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ HAFTALIK ÇALIŞMA PROGRAMI
Hafta içi: Pazartesi, Salı, Çarşamba, perşembe ve Cuma 07:00 / 21:00 Saatleri arası.
Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar tam gün
1.Ders :  09:00 / 11:00
2. Ders : 11:30 / 13:30
3. Ders : 14:30 / 16:30
4. Ders : 17:00 / 19:00
5. Ders : 19:15 / 21:15
 
PARK ETME TEKNİK EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ
Park Etme Tekniği eğitimi ders saat ücreti: 45 Dakika / 60. TL. Dır.
Bir blok ders, Kesintisiz 90 Dakikadır. Ücreti: 120. TL. Dır.

Eğitime başlamak ve ders programı yapmak için: 0 532 396 70 68 den arayabilir.                                      
E-mailime,( ukucukali@gmail.com veya ukucukali@hotmail.com  ) bilgi bırakabilirsiniz.
 
ŞAHSIMA VE UFUK KÜÇÜKALİ DİREKSİYON AKADEMİSİ’ NE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ, YOĞUN İLGİ VE DERS TALEPLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER;
HAYATINIZIN HER KARESİNDE SAĞLIK MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLERİM. Ufuk KÜÇÜKALİ
 
İşletme Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Makine Teknik Mezunu
 
Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikalı Direksiyon, Motor, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni
 
İleri ( Güvenli ve Ekonomik ) Sürüş Teknikleri  ve Satış Sonrası Hizmetler/Garanti Uzmanı

Suadiye Etki Sürücü Kursu Direksiyon, Motor, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni
 
Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal Sürücü Kursu / Ufuk KÜÇÜKALİ Direksiyon Akademisi Eğitim Uzmanı
 
Türkiye’ nin ilk Direksiyon, Trafik ve Sürücü Eğitim Kochu / Uzman Sürücü Öğretmeni
 
Ufuk KÜÇÜKALİ
 
DİKKAT YASAL UYARI: Site de yayınlanan yazıların bütün hakları Ufuk Küçükali adına saklıdır.
Telif hakkı kanunlarına göre yazıların bir kısmını veya tamamını kaynak göstermeden izinsiz kopyalamak, yayınlamak ve sitelerde kullanmak yasal olarak suçtur. İzin almak ve link vererek yazıları kullanmak için arayabilirsiniz. Kuşdili Sürücü Kursu / Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi 1996 

 

PARK ETME TEKNİKLERİ PARK ETMENİN FORMÜLÜ / PARK NASIL YAPILIR Ufuk KÜÇÜKALİ

DİREKSİYON DERSLERİNDE BİR İLK

PARK ETMEK UFUK KÜÇÜKALİ TARAFINDAN FORMÜLE EDİLDİ

YEP YENİ BİR TEKNİKLE EN ÇOK İŞİNİZE YARAYACAK PARK TEKNİKLERİ İÇİN YAZILAN İLK PARK ETME FORMÜLLERİ

ARTIK PARK ETMEK; 1+1=2  KADAR KOLAY VE ZEVKLİ  

Ufuk KÜÇÜKALİ' DEN PARK ETME EĞİTİMİ ALABİLİRSİNİZ.

 
 2 – KALDIRIMA PARALEL İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETME TEKNİĞİ 2
3 – KALDIRIMA DİKEY İKİ ARAÇ ARASINA GERİ MANEVRA YAPARAK PARK ETME TEKNİĞİ
 
5 – KALDIRIMA DİKEY İKİ ARAÇ ARASINA ÖNDEN GİREREK PARK ETME TEKNİĞİ
6 – KALDIRIMA AÇILI İKİ ARAÇ ARASINA ÖNDEN GİREREK PARK ETME TEKNİĞİ
     

ÖZEL DİREKSİYON DERSİ MANUEL DÜZ VİTES VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARIN İSTANBUL ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİNDE KULLANMA EĞİTİMLERİ

Uzm. Dir. Öğr. UFUK KÜÇÜKALİ: 0 532 396 70 68 / 0216 360 4932

OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI: 2012 MODEL HYUNDAİ YENİ İ20

MANUEL VİTES EĞİTİM ARACI ŞAŞKINBAKKAL SÜRÜCÜ KURSU ARAÇLARIDIR

MANUEL VE OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLARI TRAFİKTE KULLANMA DİREKSİYON DERSLERİ. BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDEN İLERİ SÜRÜŞ SEVİYESİNE KADAR EĞİTİMLERİN TAMAMI.

DİREKSİYON DERSLERİNDE KALİTE, GÜVEN VE BAŞARININ MARKASI  

Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi ( UKADA)

Arkadaşlar; Özellikle, araç kullanmak gibi ömrünüz boyunca ihtiyaç duyacağınız bir konuda, sıradan sürücülerden değil, bu işin eğitimini almış profesyonel direksiyon öğretmenlerinden eğitim alarak doğru olanı yapınız.

Direksiyon dersi, sadece araba sürme, teknik eğitimiyle sınırlı değildir. Teknik sürüş eğitimlerinin yanında öğrencinin, trafiğe sosyo-psikolojik açıdan da hazır hale gelmesi için ihtiyacı olan eğitimleri, derslerimiz esnasında tam ve eksiksiz olarak veriyoruz.

Uluslar arası deneyim, 14 Yıllık tecrübenin yanında, Japonya’ da 45 günlük eğitim. Kazakistan, Özbekistan, Makedonya, Gürcistan, Suriye, Ürdün, Suudi Arabistan ve Irak’ ta bulunan, Türkiye’ den sattığımız Japon ve Amerika ( ABD ) patentli 4X4 arazi taşıtları, manuel ve otomatik vitesli araçların teknik detayları ve fiili olarak kullanma eğitimlerinin verilmesi.  

Direksiyon dersi, şehiriçi yoğun trafikte araç kullanma, rampada kavramayla kalkış, trafiği okuma, çoklu bakış tekniği, park etmenin formülü ve geri gitme teknik eğitimlerini alarak kısa zamanda trafiğe çıkabilirsiniz. 

Trafiğe; sorunsuz, kendinizden emin, kafanızda soru işareti kalmadan, kendinize, sevdiklerinize ve başkalarına zarar vermeden çıkmak için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri başlangıç seviyesinden, ileri sürüş seviyesine kadar eksiksiz olarak veriyorum.  

Derslerim; Doğru ve emniyetli araç kullanma ve sürüş tekniklerini içermektedir. Aktif şehiriçi trafiğinde, kavşak yollarda, dönüşlerde, sahil yolu, Bağdat caddesi, minibüs yolu, E-5 ve gerekirse E-6 da uygulamalı olarak vermekteyim.

 DİREKSİYON DERSLERİ

1 – Bir ders kesintisiz 90 Dakikadır.

2 – Ders başlamadan önce öğrenciye, haftalık ders günleri ve saatleri bildirilir.

3 – Öğrenciye, direksiyon eğitim seviyesine göre hazırlanmış konulu ders programı verilir.

4 – Direksiyon dersleri, ders programına uygun olarak yapılmaktadır.

5 – Derslerin tamamı şehir içi trafiğinde olmaktadır. ( İlk ders yoğun olmayan yollardadır.)

6 – Programa uygun olarak yapılan eğitimin, teorik ders notları öğrencilere verilmektedir.

7 – Güzergahlarımız içinde bulunan öğrencilerin, direksiyon dersleri, istedikleri yerde başlar ve yine güzergahlarımız içinde istedikleri yerde biter. Veya adreslerinde başlayıp, adreslerinde bitirilir.

8 – Güzergah dışı öğrencilerin dersleri genel olarak, Kadıköy, E5 Metrobüs, Kadıköy İskele, Bostancı deniz otobüsü, Kozyatağı Carrefour, Kadıköy Tepe Naitilus, ve Göztepe Soyak Migros’ un önünde başlar. Veya güzergahlarımız içinde başlayıp, yine güzergahımız içinde bitirilebilir.

9 – Güzergahlarımızın haricinde öğrencinin isteği üzerine adresinden alınması ve bırakılması durumunda 15 km. ye kadar ders ücretine 10.TL+ ( 15 km. den sonra her km. başına 75. Krş. ) yol ücreti eklenir.

10 – Dersler genel olarak, öğrencinin muhtemel araç kullanacağı yer ve yollarda yapılır.

İsteğiniz doğrultusunda, başlangıç seviyesinden sonra kendi aracınızla da eğitim veriyorum.

DİREKSİYON EĞİTİMİ SEVİYELERİ

1 - BEGINNER / BAŞLANGIÇ SEVİYESİ DİREKSİYON EĞİTİMİ 

2 - ELEMENTARY / TEMEL SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ 

3 - INTERMEDIATE / ORTA SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ

4 - ADVANCED / İLERİ SEVİYE DİREKSİYON EĞİTİMİ

Yeni başlayacak arkadaşlar genel olarak beş veya altı ders sürecek olan ilk iki kurluk eğitim sonucunda kendi başlarına trafiğe çıkacak seviyelere gelebilirler.

DİREKSİYON EĞİTİMİ SÜRELERİ

Beginner / Başlangıç seviyesi direksiyon eğitimi süresi 3 Ders ( 6 saat ) tir.

Elementary / Temel seviye direksiyon eğitimi süresi 3 Ders ( 6 saat ) tir.

Intermediate / Orta seviye direksiyon eğitimi süresi 5 Ders ( 10 saat ) tir.

Advanced / İleri seviye direksiyon eğitimi süresi 5 Ders ( 10 saat ) tir.

Not: Öğrenmek kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ders süreleri, tamamen tecrübelerden yola çıkılarak verilmiştir. Herkesin farklı becerileri olduğu gibi, algılama ve uygulamalarda da farklılıklar olabilir. Bu durumu, her zaman göz önünde bulundurunuz. Seviyelerin ders süreleri, öğrencinin kendi direksiyon seviyesine, trafik tecrübesine, daha önce az da olsa araç kullanıp kullanmadığı durumuna göre değişebilir.

PARK ETME EĞİTİMİ

Araç kullananların genel sorunu olan park etme tekniklerinden;

1-Kaldırıma paralel iki araç arasına geri manevra yaparak park etme

2-Kaldırıma dikey iki araç arasına geri manevra yaparak park etme

3-Kaldırıma dikey iki araç arasına önden girerek park etme

4-Kaldırıma 45 derece açılı iki araç arasına önden girerek park etme

5-Otoparklarda, alışveriş merkezleri kapalı dar park alanlarında iki araç arasına geri manevra yaparak park etme tekniğini ve varsa;

Öğrencinin kapalı garajına park etmeyi formülüyle birlikte kısa zaman da öğretiyorum. Kendi yazmış olduğum formülleri uygulayarak, kısa zamanda park etmeyi öğrendiğinizde; Park etmek hiç bu kadar kolay ve zevkli olmamıştı… Diyeceğinizden emin olabilirsiniz.

MANUEL ( DÜZ ) VİTES EĞİTİM ARACI BİLGİLERİ
ŞAŞKINBAKKAL SÜRÜCÜ KURSU ARAÇLARIYLA VERİLMEKTEDİR

OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI BİLGİLERİ

Başlangıç seviyesinde bir öğrenciye, otomatik vitesli araç kullanma eğitimlerine aşağıda özellikleri yazılı olan tam otomatik aracımızla başlıyoruz. Daha sonra varsa kendi kullanacağı araçla devam ediyoruz.

FULL OTOMATİK VİTES 2012 MODEL HYUNDAİ İ20 1.4 16 Supap DOHC CWT 100 BG. Benzinli ABS, EBD, BAS Fren sistemleri, İmmobilizer, Manuel Klima, Yükseklik ayarlı elektrik destekli Hidrolik direksiyon ESP, Çift hava yastığı, Elektrik kumandalı ön ve arka camlar, Aktif gergili yükseklik ayarlı emniyet kemerleri, Tüm yolcular için emniyet kemeri takma uyarı sistemi, Sürücü tarafı güvenlik camı, Uzaktan kumandalı merkezi kilit, Full fonksiyon alarm, Radyo, CD, MP3 Çalar, AUX Girişi, USB Bağlantısı, Dijital bilgi ekranı, Arka silecek ve arka sisi lambası, Arka Park sensörü özellikleri yanında Tepe lambası, Sağ tarafta Noter onaylı tam fonksiyonlu emniyet pedalı olan ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ nden eğitim aracı onaylı, son model sıfır km. aracımızla vermekteyiz.

İ20: FULL OTOMATİK, İ20: EMNİYET, İ20: KALİTE, İ20: KONFOR İ20: GÜVENLİK ABS EBD BAS

Oto gaz yakıt sistemli araçlar AVM lerin kapalı otoparklarına girmeleri yasaktır. Eğitim alacağınız araçta bu durumu kontrol ediniz.

Otomatik vitesli araçlar manuel vitesli araçlar gibi değildir. Her markanın kendine özgü otomatik şanzımanı vardır. Bu yüzden varsa, Başlangıç ( Beginner ) seviyesinden sonra eğitimlerin öğrencinin kullanacağı aracıyla devam etmesi çok önemlidir.

Örneğin, Toyota' nın Otomatik Multimode ( MMT ), Opel' in Otomatik Easytronik şanzımanı ile Wolkswagen’ in full otomatik tiriptronik şanzımanı arasında kullanımla ilgili olarak büyük farklar vardır. Eğitimi kullanacağınız kendi aracınızla almanız daha sonra problem yaşamamanız için çok önemlidir.

Not: Kendi otomatik vitesli aracı olmayan öğrencilerin dersleri, eğitim aracımızla devam ediyor.

Dikkat: Kesinlikle manuel vitesli araçla otomatik araç kullanma eğitimi almayınız. Otomatik araç kullanacaksanız, manuel araçta gereksiz yere debriyaj vites ve gaz arasında sıkışıp kalırsınız.

Dikkatinizi, araç kullanmaya değil vites değiştirmelere yoğunlaştıracağınız için öğrenme süreciniz olumsuz yönde uzayacaktır. Daha sonra otomatiğe geçtiğiniz zaman da, otomatik vitesli araca acemi olacağınızı unutmayınız. Otomatik vitesli araç kullanma eğitimi otomatik vitesli araçla verilmelidir ve alınmalıdır.

Manuel araçla otomatik araç eğitimine başlamanız, sizi fazladan zahmete sokar, vakit ve nakit kaybettirir.

Otomatikten hiç anlamayan, işin eğitimini almamış, P, R, N, D, L, M, Overdrive gibi otomatik terimlerinin ne olduğunu bilmeyen, otomatik araba kullanmadan eğitimini vermeye çalışan kişilerden uzak durunuz. Size faydadan çok zararları dokunur. Otomatik araç kullanmak ve eğitimini vermek ayrı bilgi ve tecrübe gerektirir. Otomatik araç kullanma eğitimlerini, konunun uzmanından almanız kendi menfaatiniz icabıdır.

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ

Otomatik Vitesli HYUNDAİ İ20 benzinli aracımızla direksiyon eğitimi ders ücreti: 60. TL. Dır.

Bir blok ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 120. TL. Dır.

Kendi otomatik aracınızla 1 ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 120. TL. Dır.

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERS SAAT ÜCRETİ

 Manuel ( Düz ) Vitesli araçla direksiyon eğitimi ders ücreti: 60. TL. Dır.

Bir blok ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 120. TL. Dır.

Kendi manuel vitesli aracınızla 1 ders ( Kesintisiz 90 Dakika ) ücreti: 120. TL. Dır.

HAFTALIK DİREKSİYON DERSİ ÇALIŞMA PROGRAMI
Hafta içi: Pazartesi, Salı, Çarşamba, perşembe ve cuma tam gün.

1. Ders : 07:00 / 09:00
2. Ders : 09:00 / 11:00
3. Ders : 11:30 / 13:30
4. Ders : 14:30 / 16:30
5. Ders : 17:00 / 19:00
6. Ders : 19:15 / 21:15

Hafta sonu: Cumartesi ve Pazar tam gün.

1. Ders : 09:00 / 11:00
2. Ders : 11:30 / 13:30
3. Ders : 14:30 / 16:30
4. Ders : 17:00 / 19:00
5. Ders : 19:15 / 21:15
DİREKSİYON DERSİ MUHTEMEL ÇALIŞMA GÜZERGAHLARIMIZ

Ben, Kadıköy / Bostancı’ da ikamet ediyorum.
Kadıköy, Üsküdar,  Libadiye, Acıbadem, Kısıklı, Suadiye, Şaşkınbakkal, Bostancı, Göztepe, Caddebostan, Fener yolu, Fenerbahçe, Erenköy, Tüccarbaşı, Kuyubaşı, Kozyatağı, İçerenköy, Ataşehir, Kayışdağı, Bakkalköy, Yeditepe Üniversitesi, Küçükyalı, Maltepe, Fındıklı ve özellikle sizin araç kullanacağınız muhtemel yollar olacaktır.  

Eğitime başlamak ve ders programı yapmak için: 0 532 396 70 68 den arayabilir.            

E-mailime,( ukucukali@gmail.com veya ukucukali@hotmail.com  ) bilgi bırakabilirsiniz.

Web: http://www.ufukkucukali.com , http://ufukkucukali.blogcu.com  , http://direksiyondersi34.blogcu.com  ve http://direksiyonokulu.blogcu.com  adresimden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

HAYATINIZIN,  HER KARESİNDE SAĞLIK, MUTLULUK VE BAŞARI DİLEKLERİMLE;

İşletme Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Makine Teknik Mezunu

Milli Eğitim Bakanlığından Sertifikalı Direksiyon, Motor, Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmeni

İleri (Güvenli ve Ekonomik) Sürüş, Park Etme Teknikleri  ve Satış Sonrası Hizmetler/Garanti Uzmanı

Bağdat Caddesi Şşkınbakkal Sürücü Kursu / Ufuk KÜÇÜKALİ Direksiyon Akademisi Eğitim Uzmanı

Türkiye’ nin ilk Direksiyon ve Trafik Eğitim Kochu

Ufuk KÜÇÜKALİ

ŞAHSIMA VE UFUK KÜÇÜKALİ DİREKSİYON AKADEMİSİ’ NE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ, YOĞUN İLGİ VE DERS TALEPLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER;

HAYATINIZIN HER KARESİNDE SAĞLIK MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLERİM. Ufuk KÜÇÜKALİ

DİKKAT YASAL UYARI: Site de yayınlanan yazıların bütün hakları Ufuk Küçükali adına saklıdır.

Telif hakkı kanunlarına göre yazıların bir kısmını veya tamamını kaynak göstermeden izinsiz kopyalamak, yayınlamak ve sitelerde kullanmak yasal olarak suçtur. İzin almak ve link vererek yazıları kullanmak için arayabilirsiniz. Kuşdili Sürücü Kursu / Ufuk Küçükali Direksiyon Akademisi 1996 

 
Uzm. Dir. Öğr. UFUK KÜÇÜKALİ: 0 532 396 70 68 / 0216 360 4932
OTOMATİK VİTES EĞİTİM ARACI: 2012 MODEL HYUNDAİ YENİ İ20
KOLAY PARK ETME, ÇABUK PARK ETME, PRATİK PARK ETME TEKNİĞİ
PARK ETMEK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI. ÇOK BASİT TEKNİKLERLE PARK ETMEYİ KOLAYLAŞTIRIYORUZ.
ARABA KOLLANIYORUM, PARK EDEMİYORUM, PARK ETMEDE ZORLUK ÇEKİYORUM, DİYORSANIZ PARK ETME TEKNİK EĞİTİMLERİ TAM SİZE GÖRE. HEMEN ARAYABİLİR, PARK ETMEYİ ÇOK KOLAY HALLEDEBİLİRSİNİZ. UKADA 2013

 

                                                                     
 Adınız :
 Soyadınız :
 Telefonunuz :
 E-Posta Adresiniz :
 Mesajınız :

 
          GSM : 0 532 396 70 68 & UFUK KÜÇÜKALİ DİREKSİYON AKADEMİSİ & ÖZEL DİREKSİYON DERSİ GSM: 0 532 396 70 68 &